Rehabilitacja sportowa

FMC Fizjo Medical Center
Wszyscy sportowcy wiedzą jak ważnym elementem jest odnowa biologiczna po wyczerpujących treningach. W trakcie regeneracji nasz organizm adaptuje się do coraz cięższych wyzwań, dzięki którym robimy widoczne postępy. Pamiętajmy, że bardzo ważną kwestią jest prawidłowa diagnoza i skuteczna rehabilitacja, gdy dopadnie nas kontuzja.

Celem Omega Sport jest stworzenie ośrodka, w którym znajdą Państwo wszystkie niezbędne narzędzia do aktywnego spędzania czasu oraz relaksu i odnowy. Z myślą o naszych klientach przygotowaliśmy na naszym obiekcie gabinety rehabilitacji i masażu.

 
Opiekę nad sportowcami wyczynowymi oraz wszystkimi użytkownikami obiektu
Omega Sport objęli specjaliści z firmy Fizjo Medical Center (FMC). Są to fizjoterapeuci specjalizujący się w leczeniu kontuzji i ostrych urazów w sporcie. Szczególnie duże doświadczenie mają na polu pracy z tenisistami i zawodnikami innych sportów rakietowych oraz z lekkoatletami. Motto FMC to: Skuteczność tkwi w profesjonalizmie, dlatego każdy pacjent jest szczegółowo analizowany pod kątem biomechaniki ciała oraz umiejętności funkcjonalnych. Takie kompleksowe podejście do bólu czy urazu pozwala nie tylko stwierdzić co jest aktualnie problemem, ale umożliwia zdefiniowanie najbardziej pierwotnej przyczyny danych dolegliwości. Nasi specjaliści są do dyspozycji sportowców oraz wszystkich mieszkańców Smolca i okolic.
Zapraszamy na wizytę!
 
Miłosz Szymański
Jestem absolwentem Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu, gdzie uzyskałem tytuł magistra fizjoterapii. W tym fachu ukończenie studiów to jak stanąć na starcie, a droga do poznania wszystkich sekretów ludzkiego ciała jest wyboista i kręta. Dlatego nieustannie poszerzam swoją wiedzę i umiejętności na specjalistycznych szkoleniach prowadzonych przez guru fizjoterapii z całego świata. Aktualnie głównymi kierunkami mojego rozwoju są terapie powięziowe oraz analiza biomechaniczna i funkcjonalna człowieka. Wiedza w tym zakresie pozwala mi skutecznie leczyć kontuzje sportowe, ostre urazy ale też skoliozy i inne zaburzenia postawy u dzieci.
Fizjoterapeutą zostałem chyba z przeznaczenia. Jestem urodzonym optymistą, wiecznie uśmiechniętym lecz nie uchroniło mnie to przed niezliczonymi urazami i kontuzjami w dzieciństwie. Towarzyszyła im irytacja bezradnością służby zdrowia i ciągłym zakazywaniem treningów zamiast poważnego leczenia. Już wtedy wiedziałem, że będę pomagał ludziom zwalczać ból by mogli cieszyć się pełnią życia. Wiedziałem co chcę robić choć nie miałem jeszcze pojęcia, że nazywa się to fizjoterapią.
Moja praca to też moja pasja, traktuję ją jak powołanie ale nierzadko też jak dobrą zabawę. Każdy wyleczony człowiek to dla mnie wielka radość, satysfakcja i kolejna lekcja. Zaufało mi wielu wyczynowych sportowców, amatorów zdrowego trybu życia, pracowników biurowych, lekarzy
i dzieci. Zaufaj i Ty.
 
Ukończone szkolenia:
 • Manipulacje Powięziowe wg. Stecco
 • Łańcuchy mięśniowe i stawowe – GDS Method
 • Fascial Distortion Model – FDM Method
 • Współczesne metody diagnozowania i leczenia tkanek miękkich
  • Techniki energizacji mięśni
  • Rozluźnianie mięśniowo-powięziowe
  • Techniki aktywnego rozluźniania
  • Dysbalans mięśniowo-powięziowy
  • Terapia punktów spustowych
 • Funkcjonalna Indywidualna Terapia Skolioz – FITS Concept
 • Terapia zaburzeń obszaru miednicy
 • Manipulacje osteopatyczne HVLA
 • Ocena funkcjonalna FMS
 • Diagnozowanie i leczenie zespołów bólowych kręgosłupa metodą McKenzie
 • Brain Mulligan`s Concept
 • OMT Kaltenborn - Evjenth Concept
 • Kinesiology Taping
 • Traumatologia sportowa
 • Torowanie nerwowo-mięśniowe PNF
AM Fizjoterapia
 
 
Nazywam się Aleksandra Machelska i jestem magistrem Fizjoterapii.
Ukończyłam kierunek Fizjoterapia na Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu.

Moją pasją jest medycyna/fizjoterapia sportowa: 
Na II roku studiów zaczęłam współpracę z drużynami sportowymi jak: WKS Śląsk Basketball,
Panthers Wrocław (futbol amerykański), WKS Śląsk Wrocław Handball Team oraz jestem fizjoterapeutką zawodników Karate Shinkyokushin w Kobierzyckim Ośrodku Sportu i Rekreacji.

Jestem również instruktorem pływania ze specjalizacją: pływanie osób niepełnosprawnych. Specjalizuję się również w przeprowadzaniu kompleksowej
rehabilitacji po rekonstrukcji więzadeł stawu kolanowego, najczęściej (ACL) oraz po artroskopii.
 
 W sporcie bardzo ważne jest efektywne leczenie kontuzji, aby zawodnik został jak najlepiej przygotowany do powrotu do rozgrywek/treningów/sezonu sportowego. 

Pracuję metodami fizjoterapeutycznymi takimi jak:

- FDM (Fascial distortion model)- metoda leczenia zaburzeń powięziowych,
- Kinesiology Taping,
- Terapia punktów spustowych, 
- Masaż sportowy,
- Masaż tkanek głębokich,
- Masaż bańką chińską,
- Mięśniowo powięziowe rozluźnianie,
- Torowanie nerwowo-mięśniowe PNF,
- Kompleksowa rehabilitacja po rekonstrukcji więzadeł stawu kolanowego np. ACL oraz po artroskopii,
- Elementy Pinopresury (metoda rehabilitacji psychologicznej i neurofizjologicznej).
Staram się szeroko patrzeć na fizjoterapię i poszerzam swoją wiedzę również z zakresu neurologii. Pracuję również z pacjentami neurologicznymi.