Masaż

Z wielką przyjemnością z początkiem sierpnia, w każde wtorki i weekendy zapraszamy do GABINETU MASAŻU OD NOWA od-nowa.wroclaw.pl w OMEGA SPORT w Smolcu.
Kim jesteśmy?
Dziewczyny z pasją, kochające to, co robią.
Aneta – jestem absolwentką wychowania fizycznego, dyplomowaną masażystką, wyczynowym sportowcem. Specjalizuję się w kolarstwie górskim w maratonach MTB oraz od niedawna w Triathlonie. Jestem również instruktorem narciarstwa zjazdowego PZN oraz trenerem personalnym. Wiem jak ważna jest odnowa biologiczna, która pomaga w szybkiej regeneracji. Swoimi masażami pomagam wielu zawodnikom w odzyskaniu energii i siły do dalszych wyzwań.
Klaudia – z wykształcenia pielęgniarka, z zamiłowania masażystka. Masaże są jej wielką pasją,  wielokrotnie pomogła mi stanąć na nogi po ciężkich wielodniowych wyścigach etapowych w MTB. Bez jej autorskich masaży, moja forma nie odbudowałaby się tak szybko.

Jakie masaże wykonujemy:
•KLASYCZNY- oparty na zastosowaniu technik, które eliminują napięcia mięśniowe, pobudzają przepływ krwi i limfy. Odżywia i regeneruje tkanki, poprawia samopoczucie i ogólny stan psychofizyczny. Może mieć działanie lecznicze, odprężające, przeciwbólowe.
•SPORTOWY- połączenie technik masażu klasycznego z masażem punktów spustowych. Celem jest jak najszybsza regeneracja organizmu oraz przygotowanie do ekstremalnego wysiłku fizycznego. Podczas masażu dochodzi do usunięcia powstałego w mięśniach kwasu mlekowego i napięć mięśniowych
•RELAKSACYJNY- masaż aromaterapeutyczny całego ciała, na bazie naturalnych balsamów lub olejków. Efekt relaksu, odprężenia i uspokojenia uzyskiwany jest przez oddziaływanie naturalnych olejków eterycznych oraz wybranych technik masażu wpływających na receptory nerwowe. Idealny masaż na zmęczenie fizyczne jak i psychiczne.
•ANTYCELLULITOWY / BAŃKĄ CHIŃSKĄ - ujędrniająco – modelujący masaż stosowany w celu rozbicia tkanki tłuszczowej oraz ujędrnienia części ciała. Masaż łączący techniki masażu klasycznego z technikami podciśnieniowego masażu bańką chińską. Podciśnienie wytwarzane w bańce chińskiej, wywołuje intensywne przekrwienie tkanek i znaczną poprawę stanu skóry, zwiększa się produkcja kolagenu i elastyny.
•WSPOMAGAJĄCY ODCHUDZANIE- dobrze wykonany masaż podtrzymuje elastyczność mięśni i skóry. Masaż ten działa miejscowo, bezpośrednio na masowane tkanki powodując zaczerwienienie skóry. Bardzo energiczny i mocny masaż, również bolesny.
•IZOMETRYCZNY - masaż zwiększający siłę i objętość mięśnia. Jest zabiegiem fizjoterapeutycznym, stosowanym u osób, u których doszło do częściowego zaniku bądź znacznego osłabienia mięśni. Masaż izometryczny stosuje się również profilaktycznie – jako rodzaj masażu relaksacyjnego.
•DRENAŻ LIMFATYCZNY - polega na usprawnieniu przepływu limfy poprzez zastosowanie określonych technik tak, by przepchnąć nagromadzoną chłonkę w kierunku węzłów chłonnych, tym samym zlikwidować powstały obrzęk. Techniki wykonywane są bardzo wolno, płynnie i delikatnie
•TERAPIA MIĘŚNIOWO – POWIĘZIOWA PUNKTÓW SPUSTOWYCH - punkty spustowe (trigger points) mogą występować na całym ciele, najczęściej dotyczą jednak dolnej części grzbietu, karku, barków oraz pośladków. Ból wywołany uciskiem na punkty spustowe często określany jest jako promieniujący, tępy i ciężki do zniesienia. Przyczyną powstania trigger points mogą być przeciążenia mięśni, m.in.: wady postawy, długotrwałe pozostawanie w jednej pozycji, dysproporcje mięśniowe. Masaż punktów spustowych polega na tzw. wyłączeniu mięśni. Wyłączenie polega na chwilowym zaprzestaniu kurczenia się mięśni. W leczeniu punktów spustowych wykonuje się intensywny, a nierzadko bolesny, masaż.
•TAPING - aplikacja elastycznych taśm mająca na celu wzmocnienie mięśni, poprawę ukrwienia i przepływu limfy oraz lepsze odżywienie tkanek. Przyspiesza i wzmacnia proces terapeutyczny
Również w naszej ofercie można znaleźć autorskie masaże gorącymi kamieniami, masaże dla par,  na cztery ręce.

Dla zapracowanych, którzy pragną szybkiej regeneracji np. przed treningiem mamy specjalnie opracowane masaże biurowe, wykonywane na specjalnym krześle do masażu, więcej szczegółów na od-nowa.wroclaw.pl

Serdecznie zapraszamy
Zespół Od Nowa