Cardio tenis

Cardio tenis to nowy rodzaj aktywności grupowej będący alternatywą dla tradycyjnych ćwiczeń aerobowych takich jak fitness czy ćwiczenia na siłowni. Został wymyślony w Stanach Zjednoczonych w 2005 r i z roku na rok zdobywa coraz większe grono fanów. Pełne pozytywnej energii zajęcia tenisowe fitness podczas, których uczestnicy dzięki szybkiemu tempu ćwiczeń i gier poprawiają swoją kondycję fizyczną, spalają kalorie i świetnie się bawią w motywującym do wysiłku otoczeniu. Zajęcia przy rtymicznej muzyce i z monitorowaniem pulsu są przeznaczone dla osób w każdym wieku bez względu na ich poziom umiejętności tenisowych czy kodycyjnych.

Cardio tenis to forma tenisa polegająca na nauce podstawowych elementów gry połączonej z intensywnymi ćwiczeniami gimnastycznymi przy żywiołowej muzyce. To radosne, pełne energii, motywujące zajęcia fitness, podczas których wielokrotnie uderza się piłki tenisowe. Każde zajęcia zawierają zestaw ćwiczeń biegowych, skocznościowych, a także aerobowych, który dopasowywany jest do umiejętności uczestników. Grupa liczy od 4 do 10 osób.


Cel Cardio Tennisa:

  • Trening na 3 poziomach pulsu

  • Spalanie kalorii

  • Trening tenisowy

Trening składa się z 3 faz:

  • Rozgrzewka (od 5 do 10 minut) przygotowuje nasz organizm do bardziej intensywnych ćwiczeń fizycznych

  • Intensywne ćwiczenia cardio (od 30 do 50 minut) podczas tej fazy jesteśmy poddawani krótkim, intensywnym oraz częstym seriom ćwiczeń, których celem jest utrzymanie bicia naszego serca na poziomie ćwiczeń aerobowych. Dzięki temu spalamy o wiele szybciej tłuszcz oraz wzmacniamy nasze serce.

  • Odpoczynek(od 5 do 10 minut) jest to ostatnia faza, podczas której doprowadzamy organizm do pełnego relaksu i odprężenia poprzez zestawy ćwiczeń rozciągających i oddechowych.

Zapewniamy sprzęt (rakiety tenisowe, drabinki koordynacyjne, taśmy do ćwiczeń, hantelki, piłki lekarskie, skakanki itp).
Zajęcia prowadzone są w maksymalnie 9 osobowych grupach.

Czas trwania treningu 60 minut.

Cardio tenis 120,00 zł/month Zajęcia w grupach 6-10 osób.